HOVEDSIDE      -      DANSEKURS      -      DANSELISTER      -      ARRANGEMENTSKALENDER      -      LINKER      -      BILDER
OM OSS      -      KONTAKT OSS      -      ORGANISASJON      -      INSTRUKTØRER      -      GJESTEBOK

 


 

 

Kursplan 1. halvår 2016
Folkets Hus, Strømsveien 61B, Strømmen hver tirsdag! Se kart 

Oppdatert 26.05.2016 

Kursene våre holdes i store flotte lokaler på Folkets Hus i Strømmen hver tirsdag. Du finner all informasjon i tabellene nedenfor. Ved eventuelle spørsmål, ikke nøl med å kontakte oss! Vi registrerer alle nye kursdeltagere etter hvert og vi trenger ingen påmelding i forkant. Møt opp så tar vi oss av det praktiske etterhvert!

Velkommen til den absolutt mest morsomme måten å trimme på!

Tider for kurs: Kurs:  
16:30 - 18:00 Konkurranse trening Medlemskap i klubben koster pr. år (følger kalenderåret):
Barn: kr 150,-  Voksen: kr 300,-  Familie: kr 600,-
For innmelding i klubben og fornying av medlemskap: 
Overfør eksempelvis kr 300,- til kontonr. 0539.10.92933    
Merk betaling med navn og fødselsdato.
18:00 - 18:15
18:15 - 19:30
19:30 - 19:45
19:45 - 21:00
21:00 - 21:15
21:15 - 22:00
Åpen dans, grunnkurs 1
Grunnkurs 1, linedance
Åpen dans, grunnkurs 2
Grunnkurs 2, linedance
Åpen dans, øvet
Øvet
Priser: Klippekort (20 klipp): Ett kurs: 2 kurs:
Konkurranse trening  

  Kr. 100,-

 
Medlem Kr. 700,- Kr.   80,-/ 2 klipp  Kr. 125,-/ 3 klipp
Ikke-medlem Kr. 900,-  Kr. 100,-/ 2 klipp  Kr. 155,-/ 3 klipp
Medlem honnør/ barn tom. 15 år Kr. 400,-  Kr.   50,-/ 2 klipp  Kr.   80,-/ 3 klipp
Ikke-medlem honnør/ barn tom. 15 år Kr. 500,- Kr.   60,-/ 2 klipp  Kr. 100,-/ 3 klipp

For tiden har vi satt teknikkurset på vent, men har gjenopptatt konkurransetreningen.

16:30 - 18:00  Konkurranse trening.

Dette kurset er kun for medlemmer som ønsker å trene på konkurransedansene for social og newcomer. 
Til dette kurset er det påmelding og ingen drop-in. 

Teknikkurs.

Etter oppfordring fra flere av våre medlemmer startet vi høsten 2009 med teknikkurs.
Det vil ikke bli lært ut danser, men derimot trent på hvordan trinnene skal utføres og er noe alle vil finne nyttig.

Med dette trygt plassert i føttene vil det bli mye lettere å mestre dansingen!
Om du ikke er påmeldt, men likevel ønsker å delta er det bare å møte opp til overnevnte tidspunkt. 
Kurset er åpent for alle, ikke bare medlemmer. Vi ber om at deltakere møter til rett tid.  

Husk gode dansesko!

Vel møtt!


Her kan du se hva som læres ut på dansekursene (oppdateres kontinuerlig):
Dansenes navn med link til beskrivelsen som forklarer trinnene, blir lagt ut før eller like etter kurset. Har du spørsmål om beskrivelser eller musikk kan du kontakte Mona.

18:15 - 19:30  Grunnkurs 1.                                            

 Dato:

  Dans, artist og låt:

 Koreograf:

 Instr.  

        5. januar  The Galway Gathering
 Nathan Carter - The Way People Play
 Maggie Gallagher & Gary O'Reilly  Mona
      12. januar  Sisters
 Bette Midler - Sisters
 Darren Bailey & Fred Whitehouse  Mona
      19. januar

Repetisjon

   Mona
      26. januar  We Only Live Once
 Shannon Noll - We Only Live Once
 Kirsthen Hansen & Anna Korsgaard  Mona
        2. februar  Ticket To The Blues
 Eruption - One Way Ticket
 Niels Poulsen Mona
        9. februar

Repetisjon

  Mona
      16. februar

 Rain
 Tanner Gomes - Rain

 Kate Sala Mona
      23. februar  Big Girls Boogie
 Mika - Big Girl (You Are Beautiful)
 Mavis Broom Frank
        1. mars

Repetisjon

   Mona/ Frank
        8. mars  Tush Push
 Carlene Carter - Every Little Thing
 Jim Ferrazzano & Kenneth Engel  Mona
      15. mars  God Blessed Texas
 Little Texas - God Blessed Texas
 Shirley K. Batson  Frank
      22. mars

Påskefri

   
        5. april

Repetisjon

   Mona/
Frank
      12. april  Good Time
 Alan Jackson - Good Time
 Jenny Cain Mona
      19. april  Kjempeform
 Ylvis Brødrene - Jeg Er I Kjempeform
 Frank Olsen & Raymond Sarlemijn Frank
      26. april

Repetisjon

  Mona/
Frank
        3. mai  Tell Him That
 Glee Cast - Tell Him
 Frank Trace Mona
      10. mai  South Side Shuffle
 Clay Walker - Heart Over Head Over Heels
 Donna Aiken  Frank
      24. mai

Repetisjon

   Mona
      31. mai  Big Blue Tree
 Michael English - Big Blue Tree
 Ria Vos  Mona
        7. juni

 Sommeravslutting

   

19:45 - 21:00  Grunnkurs 2.

 Dato:  Dans, artist og låt:  Koreograf:

 Instr.:

        5. januar  Locklin's Bar
 Michael English - Locklin's Bar
 Maggie Gallagher Karin
      12. januar  Jazz It Up
 Reel 2 Reel - Jazz It Up
 Rachael McEnaney & Paul McAdam Karin
      19. januar  Footloose
 Blake Shelton - Footloose
 Rob Fowler Karin
      26. januar  Skip The Line
 Sugar & The Hi Lows - Skip The Line
 Kate Sala Karin
        2. februar  Simplemente
 Chayanne - Simplemente
 Kate Sala Karin
        9. februar

 Dansemaraton

   Mona
      16. februar  Believe Again
 Brinck - Believe Again
 Raymond Sarlemijn & Darren Bailey Mona
      23. februar  Shake It For Me
 Luke Bryan - Country Girl
 Guyton Mundy & 
 Khrystyna Cusimano
Trine
        1. mars  Ain't Misbehavin'
 Pentatonix - Misbehavin
 Jo Thompson Szymanski & 
 Amy Glass
 Mona
        8. mars

 Repetisjon + ekstra

   Mona/ Trine
      15. mars  Cheerleader + repetisjon av Simplemente
 OMI - Cheerleader
 Stefan Schützer  Mona
      22. mars

Påskefri

   
        5. april  Repetisjon av helgens workshopdanser + 
 Ain't Misbehavin
   Mona
      12. april  Boozin' And Cruizin' 
 Blackjack Billy - Booze Cruize
 Roy Hadisubroto Mona
      19. april  Wakey Wakey
 One-T - I Woke Up
 Scott Blevins & 
 Jo Thompson Szymanski
 Trine
      26. april  Raggle Taggle Gypsy O
 Derek Ryan - Raggle Taggle Gypsy
 Maggie Gallagher Mona
        3. mai   Clickety Clack
 Travis Tritt - Southbound Train
 Kathy Hunyadi & Peter Metelnick  Heidi
      10. mai

 Repetisjon

  HeiTriMon
      24. mai  Before The Devil
 Rodney Adkins - If You're Going Through Hell
 Alan G. Birchall  Trine
      31. mai  Strip It Down
 Luke Bryan - Strip It Down
 So Just Dance Dance Dance
 Justin Timberlake - Can't Stop The Feeling
 Rachael McEnaney-White
 
 José Miguel Belleque Vane & 
 Guillaume Richard
 Mona
       7. juni

 Sommeravslutting

   

21:15 - 22:00  Øvet.

 Dato:  Dans, artist og låt:  Koreograf:

 Instr.:

        5. januar  Funky Chicken
 Wild Cherry - Play That Funky Music
 Tone Høiland & Frank Olsen Frank
      12. januar  Dirty Road
 Brooks & Dunn - Red Dirt Road
 Daniel & Jose Karin
      19. januar  Boys Like You
 Meghan Trainor & Ariana Grande - Who Is Fancy
 Rachael McEnaney-White Mona
      26. januar  And Get It On
 Charlie Puth feat. Meghan Trainor - Marvin Gaye 
 Daniel Trepat & 
 Jose Miguel Belleque Vane
 Frank
        2. februar  More Than You'll Ever Know
 Nathan Sykes - More Than You'll Ever Know
 José Miguel Belloque Vane & 
 Roy Verdonk 
 Karin
        9. februar

 Repetisjon

   Mona
      16. februar

Dansemaraton

   Mona
      23. februar  Never Been To Spain
 The No Refund Band - Never Been To Spain
 Jo Thompson Szymanski Mona
        1. mars  Plastic Pretty
 Cam - Country Ain't Never Been Pretty
 Ria Vos Trine
        8. mars

Repetisjon

   Mona/Trine
      15. mars  Girl Crush
 Little Big Town - Girl Crush
 Alison Johnstone & 
 Rachael McEnaney
Trine
      22. mars

Påskefri

   
        5. april  Boys Like You + repetisjon Girl Crush  

Mona/Trine

      12. april  Repetisjon + workshopdansene    Trine
      19. april  Keep My Cool (avlyst)
 Madcon - Keep My Cool
 Daniel Trepat, Laura Bartolomei,
 Roy Verdonk & 
 José Miguel Belleque Vane
 Mona
      26. april  Keep My Cool (avlyst)
 Madcon - Keep My Cool
 Daniel Trepat, Laura Bartolomei,
 Roy Verdonk & 
 José Miguel Belleque Vane
 Mona
        3. mai

 Repetisjon

   Mona/Trine
      10. mai

Repetisjon Plastic Pretty & Girl Crush

   Mona/Trine
      24. mai  Strip It Down (avlyst)
 Luke Bryan - Strip It Down
 Rachael McEnaney-White Mona
      31. mai

 Repetisjon

   Mona/Trine
        7. juni

 Sommeravslutting

   

Tidligere kurs

Danseregister 1 - Z


For mer info om kursene, kontakt gjerne Mona, e-post eller tlf. 913 22 287

 Følg oss på