HOVEDSIDE      -      DANSEKURS      -      DANSELISTER      -      ARRANGEMENTSKALENDER      -      LINKER      -      BILDER
OM OSS      -      KONTAKT OSS      -      ORGANISASJON      -      INSTRUKTØRER      -      GJESTEBOK

 


 

 

Kursplan 2. halvår 2016
Folkets Hus, Strømsveien 61B, Strømmen hver tirsdag! Se kart 

Oppdatert 04.12.2016 

Kursene våre holdes i store flotte lokaler på Folkets Hus i Strømmen hver tirsdag. Du finner all informasjon i tabellene nedenfor. Ved eventuelle spørsmål, ikke nøl med å kontakte oss! Vi registrerer alle nye kursdeltagere etter hvert og vi trenger ingen påmelding i forkant. Møt opp så tar vi oss av det praktiske etterhvert!

Velkommen til den absolutt mest morsomme måten å trimme på!

Tider for kurs: Kurs:  
16:30 - 18:00 Konkurranse trening Medlemskap i klubben koster pr. år (følger kalenderåret):
Barn: kr 150,-  Voksen: kr 300,-  Familie: kr 600,-
For innmelding i klubben og fornying av medlemskap: 
Overfør eksempelvis kr 300,- til kontonr. 0539.10.92933    
Merk betaling med navn og fødselsdato.
Vipps nr. 39954.
18:00 - 18:15
18:15 - 19:30
19:30 - 19:45
19:45 - 21:00
21:00 - 21:15
21:15 - 22:00
Åpen dans, grunnkurs 1
Grunnkurs 1, linedance
Åpen dans, grunnkurs 2
Grunnkurs 2, linedance
Åpen dans, øvet
Øvet
Priser: Klippekort (20 klipp): Ett kurs: 2 kurs:
Konkurranse trening  

  Kr. 100,-

 
Medlem Kr. 700,- Kr.   80,-/ 2 klipp  Kr. 125,-/ 3 klipp
Ikke-medlem Kr. 900,-  Kr. 100,-/ 2 klipp  Kr. 155,-/ 3 klipp
Medlem honnør/ barn tom. 15 år Kr. 400,-  Kr.   50,-/ 2 klipp  Kr.   80,-/ 3 klipp
Ikke-medlem honnør/ barn tom. 15 år Kr. 500,- Kr.   60,-/ 2 klipp  Kr. 100,-/ 3 klipp

For tiden har vi satt teknikkurset på vent, men har gjenopptatt konkurransetreningen.

16:30 - 18:00  Konkurranse trening.

Dette kurset er kun for medlemmer som ønsker å trene på konkurransedansene for social og newcomer. 
Her kan du se hva som læres ut på dansekursene (oppdateres kontinuerlig):
Dansenes navn med link til beskrivelsen som forklarer trinnene, blir lagt ut før eller like etter kurset. Har du spørsmål om beskrivelser eller musikk kan du kontakte Mona.

18:15 - 19:30  Grunnkurs 1.                                            

 Dato:

  Dans, artist og låt:

 Koreograf:

 Instr.  

   9. august  Wanna Dance 
 Craig Campell - Makes You Wanna Sang
 Séverine Fillion  Mona
 16. august  Dance With Me Baby
 Olly Murs - Dance With Me Tonight
 Kirsthen Hansen  Mona
 23. august

 Repetisjon

   Mona
 30. august  Until The Dawn
 Charlie Puth - Marvin Gaye
 Gary Lafferty  Mona
   6. september  Lipstick, Powder & Paint
 Shakin' Stevens - Lipstick, Powder & Paint
 Stephen & Clair Rutter  Mona
 13. september

 Medlemsmøte

   
 20. september

 Repetisjon

   Mona
 27. september  Irish Stew
 Sham Rock - Irish Stew
 Lois Lightfoot  Mona
   4. oktober

 Slipped & Fell
 Alan Jackson - Slipped & Fell In Love

 Rob Fowler  Mona
 11. oktober

 Repetisjon

   Mona
 18. oktober  Dream On
 
John Michael Montgomery - Dream On Texas Ladies
 Rob Fowler  Mona
 25. oktober

 Dansemaraton; blanda kurs

   
   1. november

 Lay You Down Easy
 Magic - Lay You Down Easy 

 Daniel Trepat  Mona
   8. november

 Found Love
 Heavy D & The Boyz ft. Aaron Hall - 
 Now That We Found Love

 Raymond Sarleijn, Kelly Haugen, 
 Darren Bailey & Roy Verdonk
 Mona
 15. november

  Repetisjon

   Mona
 22. november

 Memory
 Cole Swindell - Middle Of A Memory

 Raymond Sarlemijn & 
 Pim Van Grootel
 Mona
 29. november

 Weekend Girl
 Lee Karnaghan - Girls Gone Wild

 Kate Sala  Mona
   6. desember

 Juleavslutting

   

19:45 - 21:00  Grunnkurs 2.

 Dato:  Dans, artist og låt:  Koreograf:

 Instr.:

  9. august  Stop Staring At My Eyes!
 The Bellamy Brothers - Boobs
 Raymond Sarlemijn & Niels Poulsen  Trine
 16. august  Toes
 Zac Brown Band - Toes
 Rachael McEnaney  Trine
 23. august  Come Dance With Me
 Nancy Hays - Come Dance With Me
 Jo Thompson  Trine
 30. august

 Repetisjon

   Trine

 6. september

 Heart Of An Angel
 Modern Talking - Heart Of An Angel
 Willie Brown  Trine
 13. september

  Medlemsmøte

   
 20. september  Love Junk
 Steve Moakler - Love Drunk
 Simon Ward & Chris Watson  Trine
 27. september

 Repetisjon

   Trine
   4. oktober  Backwards
 Rascal Flatts - Backwards 
 Rachael McEnaney & Countryvive  Heidi
 11. oktober  Whole Again
 Atomic Kitten - Whole Again
 Sue Johnstone  Trine
 18. oktober

 So Just Dance Dance Dance
 Justin Timberlake - Can't Stop The Feeling

 José Miguel Belloque Vane & 
 Guillaume Richard
 Mona
 25. oktober

 Dansemaraton; blanda kurs

   
   1. november

 Crazy Foot Mambo
 
Dr. Victor & The Rasta Rebels - If You Wanna Be Happy

 Paul McAdam  Trine
   8. november

 You Are The Star Of The Show
 Thomas Rhett - The Star Of The Show

 Daniel Trepat & Living Line Dance
 Texas Team 2016
 Trine
 15. november  Lay Down And Dance
 Garth Brooks - Baby, Lay Down And Dance
 Fiona Murray & Roy Hadisubroto  Trine
 22. november

 Repetisjon

   Hei/Tri/Mo
 29. november

 Movin' And A Groovin'
 Eugene Hideaway Bridges - Movin' And A Groovin'

 Jo Thompson Szymanski  Trine
   6. desember

Juleavslutting

   

21:15 - 22:00  Øvet.

 Dato:  Dans, artist og låt:  Koreograf:

 Instr.:

   9. august  Boys Like You
 Meghan Trainor & Ariana Grande - Who Is Fancy 
 Rachael McEnaney-White  Mona
 16. august  Tennessee Whiskey
 Chris Stapleton - Tennessee Whiskey
 Raymond Sarlemijn, Jo Kinser, 
 John Kinser & Esmeralda Van de Pol
 Trine
 23. august  Tennessee Whiskey fortsetter + 
 Boys Like You
   Mona
 30. august

 Repetisjon

   Trine
   6. september  Keep My Cool
 Madcon - Keep My Cool
 Daniel Trepat, Laura Bartolomei,
 Roy Verdonk & Josè Miguel Belloque Vane
 Mona
 13. september

 Medlemsmøte

   
 20. september  Have Fun Go Mad
 Blair -  Have Fun, Go Mad
 Scott Blevins  Trine
 27. september

 Repetisjon

   Mona
  4. oktober  With These Eyes
 Roch Voisine - With These Eyes
 Darren "Daz" Bailey & 
 Niels Poulsen
 Trine
 11. oktober  Sinner
 Andy Grammer - Sinner
 Roy Hadisubroto & Roy Verdonk  Heidi
 18. oktober  Take Me To The River
 Kaleida - Take Me To The River
 Roy Verdonk & Jonas Dahlgren  Trine
 25. oktober

 Dansemaraton; blanda kurs

   
   1. november  Take Me To The River (repetisjon)
 Kaleida - Take Me To The River
 Roy Verdonk & Jonas Dahlgren  Trine
   8. november  Schoolyard King
 Sonny Cleveland - Schoolyard King
 Darren Bailey  Mona
 15. november  No Kisses
 Brett Young - You Ain't Here To Kiss Me
 Pim van Grootel, Raymond Sarlemijn
 & Roy Verdonk
 Trine
 22. november

 Repetisjon

   Hei/Tri/Mo
 29. november

 Repetisjon fortsetter

   Hei/Tri/Mo
   6. desember

 Juleavslutting

   

Tidligere kurs

Danseregister 1 - Z

Teknikkurs.

Etter oppfordring fra flere av våre medlemmer startet vi høsten 2009 med teknikkurs.
Det vil ikke bli lært ut danser, men derimot trent på hvordan trinnene skal utføres og er noe alle vil finne nyttig.

Med dette trygt plassert i føttene vil det bli mye lettere å mestre dansingen!
Om du ikke er påmeldt, men likevel ønsker å delta er det bare å møte opp til overnevnte tidspunkt. 
Kurset er åpent for alle, ikke bare medlemmer. Vi ber om at deltakere møter til rett tid.  

Husk gode dansesko!

Vel møtt!


For mer info om kursene, kontakt gjerne Mona, e-post eller tlf. 913 22 287

 Følg oss på